Neden E-Ticaret Sitesi ?

İnternet ortamında ticaret yapmak amacıyla kurulan sitelerdir. E-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Nedeni ise internetten alışveriş ve ticaret yapmanın, fiziksel olanına göre daha kolay ve karlı olmasıdır. Fiziksel olarak söz konusu olan giderlerin birçoğu, internet üzerinden yapılan ticarette bulunmaz.

Bu nedenle birçok giderden tasarruf yapma imkanı vardır. İyi kurgulanmış bir e-ticaret sitesi sahibine yüksek kazançlar sağlayabilir.

Neden E-Ticaret Sitesi Sahibi Olmalısınız ?

Geleneksel ticarette, ticaret sahibini sınırlayan birçok faktör bulunmaktadır. Mesela çalışma saatleri sınırlıdır. Ayrıca reklam giderleri yüksektir ve geri dönüşü sınırlıdır. E-ticaret sitesi sahibi iseniz:

 • Günün her saati ve haftanın her günü çalışan bir işletmeye sahipsiniz demektir. Üstelik personel ve diğer giderleri de karşılamak zorunda kalmazsınız.
 • Hedef kitlenize ulaşmak için yüksek maliyetli reklam bütçesi ayırmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden verilen reklam bütçeleri düşüktür. Ayrıca internet sitenizde ücretsiz olarak reklam verebilir ve belli bir ücret karşılığında reklam geliri elde edebilirsiniz.
 • Daha fazla ürün seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik depo ve teşhir alanı gerektirmeden. İnternet sitesinde sınırsız teşhir alanına sahip olmuş olursunuz.
 • Sergilemiş olduğunuz ürün hakkında detaylı bilgilendirme yazısı hazırlayabilir, müşterilerinizin ürün ile ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlarsınız.
 • Stok ve maliyet bilgilerini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Sitenize entegre edilebilen yazılımlar sayesinde, ne kadar ürün sattığınızı ve ne kadar ürün almanız gerektiğiniz bilebilirsiniz.
 • Maliyet artışlarından etkilenmezsiniz. İnternet ortamında dalgalanma nadir olacağından dolayı, fiyat artışları sizi etkilemez.

Yukarıdaki avantajları elde edebilirsiniz.

Özel Tasarım E Ticaret Sitesi

Firmaların ticari faaliyetleri birbirinden farklıdır. Farklı ticari alanlar, farklı çözümler gerektirir. İnternet ortamında yaptıracağınız sitede de size özel çözümlerin sağlanması gerekir. Bu konuda uzman web sitesi tasarımı yapan kişilerden ya da kurumlardan yardım almanız gerekir.

Özellikle firmalara yönelik olarak hazırlanan internet sitelerinde arayüz oldukça önemlidir. Fiziksel mağazalardaki vitrin örneğinde olduğu gibi, sanal ortamda da arayüz, firmanın görünen tarafıdır ve bir tür vitrin görevi görür. Yapılan araştırmalar, insanların görsele daha çok önem verdiklerini gösteriyor.

Dolayısıyla özel olarak yaptıracağınız görsel içeriklerle, potansiyel müşteri adaylarını etkileyebilir, onları sürekli müşteri haline dönüştürebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Yazılımı (Woocommerce Altyapısı)

WordPress, E-Ticaret Siteleri için kullanılan Wocommerce ile dilediğiniz Özel Tasarım WordPress E-Ticaret Sitelerine sahip olabilirsiniz.

Arama motoru dostu olduğu için, arama motorları botlarına da siteniz hakkında gereken bilgileri kolaylıkla sağlayabilir. Ayrıca Woocommerce ,Opencart altyapısının faydaları:

 • Herkesin anlayabileceği bir yapıya sahiptir. Hem kod bakımından hem de görsel materyaller bakımından kolaylıkla anlaşılabilir bir yapıdadır.
 • Dilerseniz kendi sunucunuzda, dilerseniz de başka hosting paketleri içinde barındırabilirsiniz.
 • Açık kaynak kodu yapısında olduğu için kolaylıkla güncellenebilir.
 • Tema seçimi açısından zengin çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca özellikle e-ticaret sitelerinde olması gereken modüller açısından da birçok seçeneğe sahiptir.
 • Opencart altyapısı, sağlam bir güvenlik sisteminin entegre edilebilmesi için müsait bir yapıdadır. SSL sertifikaları ve bankaların sanal post uygulamaları da dahil olmak üzere, tüm işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.
 • Farklı ödeme alternatiflerinin internet sitesi içerisine entegre edilebilmesini sağlar.
 • SEO açısından, arama motorlarına kolaylıkla uyum sağlar ve sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını kolaylaştırır.
 • Farklı firmalardan alacağınız muhasebe yazılımlarını, sitenize kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Böylelikle muhasebe işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir ve takip edebilirsiniz.
 • Analiz yapma ve raporlama imkanı sayesinde, internet sitenizin durumunu her an takip edebilir ve önlem alabilirsiniz.

Olarak sıralanabilir.

 Web tasarımı yaptıgınız bir şey degildir. bu bir yasam tarzı.

Products

Automated Chatbot

Data Security

Virtual Reality

Communication

Support

Services

FAQ's

Privacy Policy

Terms & Condition

Team

Contact Us

Company

About Us

Services

Features

Our Pricing

Latest News

© 2003 Cobay web work shop  sitede yer alan bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olması için elinden gelen makul çabayı sarf etmektedir. Bununla birlikte  hiçbir koşulda, Sitede yer alan bilgilerin çeşitli nedenlerle doğruluk içerecek şekilde güncelleşmemesi; gözden geçirmesinde gecikme, sitede olması muhtemel bir yanlışlık veya eksiklikten ya da değişiklikten, sitede yer alan bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden veya siteye ulaşılamamasından doğan ve doğacak zarar ve/veya kayıplardan dolayı ötürü sorumlu değildir.